9 Nisan 2016 Cumartesi

Kitap Yorumu: Yağmurla Gelen Mutluluk

Sanırım şu an biraz hayal kırıklığıyla yazıyorum. Okuyanların gerçekten çok sevdiği bir kitap aslında. Yani ben de sevmedim demiyorum ama beklentim uzayda falan olduğu için iyi bir çakıldım ben yere. :D


Şimdi çok kısa bir kitap, 2 saatte bitirdim ben. Yalnız kitabın başının biraz çabuk geçildiğini düşünüyorum. Yani bir bakıyoruz çocuklar ve bir bakıyoruz büyükler. Hani büyük dediğimde 16-17 civarı işte.
Yazarın anlatmak istediği aşkın her şeyin üstünde olduğu, aşk için bir çok şeye katlanılabileceği falan filan. Ama ben sanırım biraz farklı bir şeyler bekliyordum. Ne bileyim.
Colton ve Lilly arasındakileri okuyoruz kitapta. Şimdi ne dersem spoiler olacak gibi hissediyorum çünkü gerçekten kısa ve konusunu anlatsan gümleyecek cinsten. :D
Ama yani bunun kısaca normalden biraz daha farklı bir aşk hikayesi olduğunu söyleyebiliriz.
Beni neler etkiledi dersem, Lilly'nin fedakarlıkları çok tatlıydı. Colton'a da ısınıyorsunuz ama gerçekten favori çiftim de olmadılar.
Bunun yanında gerçekten güzel bir aşk hikayesi okudum. Yanlış yönlendirmek istemiyorum, sadece beklentimi karşılamadı diyorum. Bu arada Colton'u çok kıskandım çünkü daha bu yaşlarında resimlerinin sergisi oluyor falan. Çok güzel değil mi ya? Ben de isterdim resim yeteneğim olsun. Keşşkem olsaydı.
İşte böyle. Kısa oldu biliyorum. Ama daha fazlasını diyemem. :D Kapak çok güzel, dokusu çok çok güzel. Ayraç ayrı güzel. Zaten fiyat olarak diğer kitaplardan daha uygun, yani alın bence. Kitaplıkta olsun. Ama beklenti yapmayın. Aslında hiçbir kitap için. Bunu daha çok kendime demeliyim sanırım.

"O noktaları birleştiren resimlerden; sense suluboyasın."

Özgün konu ve güzel bir kurgu (%35): 4/5 
Aşk hikayesi çerçevesinde olduğu için kırdım.

Sürekleyici/Akıcı olma (%45): 5/5

Çeviri ve baskı kalitesi (%5) : 5/5 
Baskı mükemmeeeel.

Orijinal İsim (%10): 3/5
Orijinal isimden çeviri değil ama ben uyumdan kaynaklı olarak tüm puanı kırmıyorum.

Güzel Kapak (%5): 5/5
Mükemmeeeel2.

Puan: 4.35

4 yorum:

 1. Benimde listemde bulunan kitaplardan şimdi kararsız kaldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır ben sadece daha farklı bir şeyler beklediğimden oldu, yoksa çok güzeldi bence alın :)

   Sil
 2. Çok İstememe rağmen bir türlü okuyamadım. Her yerde görüyorum ve çok merak ediyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel bir kitap okudum, sayfa sayısı da az hemen bitti. Bence ertelemeyin. :)

   Sil