3 Haziran 2016 Cuma

Mim: Gözümü Korkutan Kitaplar

Selam blogdaşlar! Nasılsınız? Valla ben iyi değilim. (Eren'in farklı bir versiyonu)
Neden iyi değilim? Okul, sınav, stres. Kitap okuyamadığım koca 1 buçuk hafta.
Diğer sınavıma 1 hafta varken ve buraları da boşlamışken Boş Sayfa'nın yapmış olduğu bu mimi ya da tagi ya da etiketi üzerime alınayım dedim. Takip ettiğim bir youtuber sayfa ve ben onları izlerken eğleniyorum, sizlere de bir denemenizi tavsiye ederim!
10 tane kitaplarla alakalı sorularımız var, bu kadar. Kural falan yok. Mutlaka birilerini etiketleyin ama! :D


1) Okuyamadığın bir kitap
Karanlığa Dokunmak. Daha önce de bahsetmiştim ve bu soru için cevabım hep aynı olacak öyle lanet bir kitap.


2) Zaman olmadığı için okuyamadığın bir kitap
Locke Lamora'nın Yalanları. Aldığım dönem vakit bulamadım sonra da kaldı.


3) Bir serinin devamı olduğu için okuyamadığın bir kitap
Saklanmış. Gece Evi Serisi her ne kadar aslında kalitesi düşük bir seri olsa da bana okuma alışkanlığı kazandıran kitaplardır onlar. Ama unuttuğum için Saklanmış'ı okuyamadım. Sonraki kitapları okumam da çok zordu çünkü ondan öncesinde 7 8 kitap falan var. Ben de seriyi toptan bıraktım bu da öyle kaldı.


4) Yeni çıkan ve okumadığın bir kitap
Sissoylu Çağların Kahramanı. Çıkalı birkaç ay oldu aslında ama Brandon Sanderson okumak demek ağır ağır o merdivenlerden çıkmak demek. :D


5) Okuduğun bir kitabını beğenmediğin için o yazardan okuyamadığın bir kitap
Kargalar Meclisi. Ben Grisha Serisi'ni çok sevemedim aslında çünkü yazarın dili bana soğuk geliyordu. O yüzden cesaret edip de Kargalar Meclisi okuyamıyorum.


6) Havanda olmadığın için okuyamadığın bir kitap
Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları. 150 sayfa kadar okudum ama gerçekten havamda olmadığıma karar vererek rafa kaldırdığım ancak bir daha elime almadığım bir kitap oldu. İkincisini aldığım zaman art arda okurum büyük ihtimalle.


7) Çok büyük olduğu için okuyamadığın bir kitap
Parlayan Sözler. Aslında ben bunu büyüklüğünden ziyade bitmesini istemediğim için bırakıyorum. En azından üçüncü kitabın haberini alayım da öyle başlayayım diyorum. Sonra dayanamam diyorum. Bilmiyorum ne yaparım :D


8) Kapağını beğenip aldığın ama kötü yorumlar okuduğun için okumadığın bir kitap
Kapağa bakıp aldığım Benim Uzak Yıldızım var ama onu da okudum. Ne yapsak ki şimdi :D


9) Okumaktan en çok çekindiğin kitap
Ben, Earl ve Ölen Kız. Çok güzel yorumlar da var, çok kötü yorumlar da var ve ben beğenmek istiyorum ama çekindiğim için daha okumaya cesaret edemedim.


10) Uzun zamandır okunmayı bekleyen kitap
Tersyüz. Büyük bir merakla aldım ama biraz dram içeren bir kitap sanırım o yüzden uzun zamandır okunmayı bekliyor.

İşte bu kadar. Hmm kimi etiketlesem acabaaaa

Kağıt Salıncak
Bi' Poşet Kitap-Poşetin dönüş bileti bu mim bence :D
Kore Fenomeni
Dostlar Kütüphanesi
Okuyan Muggle
Şiirsel Hisler
Düşes'in Günlüğü
Deep

Böyle bir mim döndü mü bilmiyorum ama ben yapmadım. Eğer yaptınız da beni mimlemediyseniz alacağınız olsun ulan :D

18 yorum:

 1. Anaaa ben sınavlar bitince yapcaktım ki zaten bunuu :) benden önce davrandın bak :) Brandon Sandersonlar insanın gözünü korkutuyo ya okuyamadım daha hiç :/ Locke Lamoraya da başlamıştım ama çok yanlış bi zamandı bıraktım. 3. Kitap da çıktığına göreee okumalıyım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Brandon Sanderson göz korkutuyor ama bir kere başlayınca da bırakıyorsun :D Locke Lamora'ya bir türlü elim gitmiyor ya neden bilmiyorum :D Ama üçüncü kitabın kapak falan çok hoş onu almak vesilesiyle başlarım belki. :D Haydi bakalım bekliyorum senin cevapları da :)

   Sil
 2. Gece Evi Serisi'nde resmen aynı olayı yaşamışız. Ben de çoğu olumsuz düşünceye rağmen seriyi çok seviyorum, yeri ben de ayrıdır. Ama dediğin gibi son kitapları uzun aralıklarla okudum ve en son kitabı da unuttum. Sonra olayları karıştırdım ve hepsi çorba oldu. Okumayı çok istiyorum baştan ama çooook fazla boş vaktimin olması, bayağı işsiz olmam lazım herhalde. Mim çok güzel, ben de yapmak istiyordum, Pınar ablanın kanalında görmüştüm sanırım. Biri mimlese de yapsam diyordum. Bu arada bloggerda dolaşmadı bu mim bildiğim kadarıyla, fitili sen ateşlemiş olabilirsin :D Çoook teşekkür ederim mim için, ancak finallerden sonra yapabilirim ama çok sabırsızlanıyorum! ^.^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birçok kişi Gece Evi Serisi'nde aynı durumu yaşadı bence ama fazla acımasız davranıyorlar şu an :D Ooo güzel denk gelmiş o zaman, en kısa zamanda bekliyorum cevabını senin de! :)

   Sil
 3. Gece Evi'nde Yanmış'ta kalmışım ben de :D Nedense seriyi artık sevmiyorum, kapakları için saklıyorum :D Benim Uzak Yıldızım'ı senin blogunda tanımıştım, hala almadım ama kapağı çok güzel be :D Mimi geciktirirsem beni affet, ama yapacağııııım :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben seviyorum da eski şeyi kalmadı artık :D Benim Uzak Yıldızım okunmasa da olur bence :D Eh geç olsun güç olmasın :)

   Sil
 4. hımmm zor mim yaaaa du bi bakayım :) başarılar sınavlardaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiim oldum sınav sonuç bekliyorum şimdi ☺

   Sil
 5. Etiketlediğin için çok teşekkür ederim canımm. Grisha serisini ben de sevmemiştim ama Kargalar Meclisi tek kelimeyle mükemmeldi. Kesinlikle bir an önce okumalısın, yorumunu bekliyor olacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim canıım. Temmuzda okuyacağım o zaman Kargalar Meclisini :)

   Sil
 6. Teşekkür ederim Kalem fili! şu aralar hiç okuyamıyorum hemen yapayım =)

  YanıtlaSil
 7. Ben, Earl ve Ölen Kız'ın filmini izledim dün. Kitabını okumadım ama filmi çok hoşuma gitti. Filmi güzelse kitabı daha güzeldir diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmi kitaptan daha komik geliyor insanlara, yazarın dili insanları rahatsız eden sanırım. Bir deneyin bakalım belki kitabı da seversiniz. :)

   Sil
 8. Cesaretim olsa ben de Kralların Yolu'na başlayacağım ama yaz döneminde okuyabileceğimden kuşkuluyum. Ama yazarı Brandon Sanderson olduğundan beğeneceğimden de eminim.^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de kışa bırakmayı düşünüyorum ama bakalım :)

   Sil